Dva zásadní háčky byznysu 21.století

14.08.2020

Máme na mysli podnikání v bezkontaktních automyčkách. Určitě jste si všimli že jich po městech poslední dobou přibývá. Všude se totiž dočtete, jak je toto podnikání výhodné a výnosné. A Ano do jisté míry je to pravda.

Jenže většina výrobců tohoto zařízení už vám neřekne, kde je zakopaný pes. A je to naprosto pochopitelné, protože by pak neprodali ani kus. Ještě stojí k zamyšlení, proč tito výrobci sami neprovozují své sítě myček, když přece by je měli za výrobní náklady a odpověď je tu ...

Místo, Místo a zase Místo

Prvním zásadním háčkem je lokalita kde myčku umístíte. Nikdo pořádně neví proč, ale některé místa jsou zlatý důl a jiné u, kterých byste si říkali, že budou tou nejlepší volbou jsou naprostý propadák kam nikdo nejezdí, a to bez ohledu na dodavatele technologie a použité chemie.

Pokud prostě nebudete mít štěstí návratnost investice bude velmi zdlouhavá. O tomto problému se sice někde dočtete, ale vždy je převážen mnoha kladnými vlastnostmi, které však při malé návštěvnosti vaší myčky v konečném důsledku nehrají roli.

Tato situace má své řešení!

A tím je výstavba sítě minimálně 5 a více objektů v různých lokalitách. Je to jistě pracnější z hlediska vyřizování povolení a samotné výstavby než mnoho boxovou linku na jednom místě. Ale dá vám to možnost rozprostřít riziko místa do více lokalit.

V případě takové diverzifikace rizika pěti a více objekty se už bavíme o vysoké počáteční investici. A tímto se dostáváme k dalšímu háčku tohoto podnikání.

Konečná cena překvapí

Dalším háčkem je již zmiňovaná cena. Dodavatelů technologie je spousta a ať je to z Polska , Německa či Chorvatska nikdo vám to zadarmo nedá. Na stránkách některých výrobců se sice dozvíte orientační cenu boxu, ale po připočtení cen všech potřebných doplňků jako je třeba měnička na peníze a jiné se dostaneme na velmi odlišnou částku. A za předpokladu že potřebujeme alespoň tři boxy, aby se stavební řízení a vše kolem vyplatilo, suma pěkně naroste.

No a dříve nebo později zjistíte že u vysokotlakých systémů není radno šetřit, a tak sáhnete po dražším dodavateli, abyste nemuseli měnit technologii dříve, než vám něco vydělá.

Z toho vyplývá že i nadšený investor po předložení konečné cenové nabídky může velmi rychle vystřízlivět. Dnešní doba sice dává možnosti jako jsou úvěr nebo leasing. Je však na každém, jestli je ochoten takto riskovat.

Dobrá zpráva nakonec

Pokud by vás toto podnikání oslovilo a nemáte odvahu zkoušet svoje štěstí nebo nemáte zbytečných několik milionů, můžete využít společností, které vám umožní být již od 50 tis. korun spolupodílníkem na síti myček v České republice, jako je například společnost ATTRACTIVE PROJECT (www.attractiveproject.cz)

Závěrem si to shrneme

Pokud máte několik desítek milionů a dostatek času, pevné nervy a podnikatelského ducha, nebo jen velké štěstí nic nebrání se do toho pustit. Pokud už vám někdo ve vašem okolí už nezabral místo. Přejeme vám hodně štěstí.